Velkommen til turnerings databasen i chess-result.com

Chess-Results.com er en kraftfuld og dedikeret server kun for skakresultater

Turneringsarkivet i chess-results.com vil snart indeholde 240.000 turneringer fra hele verden, fra klub turneringer op til Europa Mesterskabet og Skak Olympiade. Dette er blevet muligt med programmet Swiss-Manager, et administrations program for skakturneringer som arbejder meget tæt sammen med chess-results.com.

Turnerings søgning

Her kan du søge efter en turnering og vise/udskrive/eksportere til Excel slutstillingen, rundeparringer, krydstabeller og så videre.

Spiller søgning

Her kan du finde alle turneringer som en spiller har deltaget i og vise/udskrive/eksportere til Excel alle deltaljer omkring spilleren og turneringer

Parti søgning

Her kan du søge efter partier og spille dem online eller downloade dem i PGN format.

Kontakt

Hvis du har spørgsmål, forslag eller kritik, så send mig (Heinz Herzog) venligst en e-mail på :
contact@chess-results.com (på Engelsk eller Tysk)

Federations valg    ECU Logo

Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Nr.TurneringFEDflagSidste opdatering
1Gampaha District Youth Chess Championship 2017/2018 Under 13 Girls [2004/2005] SRI
0 Minutter
2XLV ANIVERSARIO CLUB TREBEJOS URU
0 Minutter
3Gampaha District Youth Chess Championship 2017/2018 Under 13 Boys [2004/2005] SRI
0 Minutter
4Gampaha District Youth Chess Championship 2017/2018 Under 11 Girls [2006/2007] SRI
1 Minutter
5Gampaha District Youth Chess Championship 2017/2018 Under 11 Boys [2006/2007] SRI
1 Minutter
6Gampaha District Youth Chess Championship 2017/2018 Under 09 Girls [2008/2009] SRI
1 Minutter
7Gampaha District Youth Chess Championship 2017/2018 Under 09 Boys [2008/2009] SRI
2 Minutter
8Gampaha District Youth Chess Championship 2017/2018 Under 07 Girls [2010/2011/2012] SRI
2 Minutter
9Первенство дшк "Форпост" по быстрым шахматам до 15, до 19 лет RUS
3 Minutter
10Gampaha District Youth Chess Championship 2017/2018 Under 07 Boys [2010/2011/2012] SRI
3 Minutter
11IV IRT Abierto C.A.D.A. 2017 - Mar de Ajo del 3 al 5 de noviembre $ 10.000 en premios - Inscripcion y Alojamiento Gratis para GMs, MIs y MFs ARG
4 Minutter
12Torneio de Xadrez Rapido Caíssa 4a. Etapa Circuito Fesmax BRA
12 Minutter
13Турнир, посвященный Дню народного единства, 2009 г.р. и моложе RUS
12 Minutter
14Турнир, посвященный Дню народного единства, 2000-2006 г.р. RUS
13 Minutter
15Campeonato Nacional Blitz Individual (170143) CRC
14 Minutter
16Club Argentino de Ajedrez - TORNEO ABIERTO JORGE DE GOURVILLE IN MEMORIAM - Válido al ELO FIDE $6.000 EN PREMIOS ARG
22 Minutter
17Primavera 2017- Inicia Jueves 5 de octubre a las 19:30 Club Mariano Moreno ARG
23 Minutter
18Campeonato Preferente de Bizkaia ESP
29 Minutter
19Memorijalni turnir Hazim Memic BIH
30 Minutter
20CLUB DE AJEDREZ CHILE - VIII TORNEO INTERCLUBES 2017 CHI
31 Minutter
21Campeonato Primera de Bizkaia ESP
35 Minutter
22Турнир памяти Л.В.Семёнова RUS
40 Minutter
23Telangana State Open Chess Championship @ Suryapet (Total Cash Prize ₹50,000/-) (First Prize ₹10,000/- entry ₹500/- only) Brochure: https://goo.gl/iAzkKp IND
42 Minutter
24Club Ludika Jueves 19 Octubre COL
44 Minutter
25TORNEO DEL SOCIO EN MEMORIA MOISES STEKEL OPEN CHI
49 Minutter
26TORNEO DEL SOCIO EN MEMORIA MOISES STEKEL SUB 14 CHI
50 Minutter
27Liga Insular de Gran Canaria por Equipos Cat Segunda Division 2017-2018 ESP
51 Minutter
28Torneo Cerrado Agosto 2017 DOM
53 Minutter
29I Otoño 2017 - ITAM MEX
58 Minutter
3025th F W De Verteuil Memorial TTO
59 Minutter
31Zlaty palcat 2017 SVK
1 Timer 20 Min.
327ª Etapa XVIII Circuito Vale-paraibano de Xadrez - Lorena/SP 22 de outubro de 2017 BRA
1 Timer 26 Min.
33Slobodná myseľ, 17. 11. 2017 SVK
1 Timer 28 Min.
34Final Nacional Superate Intercolegiados 2017 AJEDREZ CLASICO Juvenil Fem Juvenil Nacimiento 2000 - 2001 - 2002 COL
1 Timer 29 Min.
351er TORNEO PROVINCIAL POR EQUIPOS - 29 DE OCTUBRE - DOLORES - INSCRIPCION 14:15 HS. ARG
1 Timer 30 Min.
366to Playas de Mar Del Plata -TORNEO POR EQUIPOS - DEL 10 AL 12 DE NOVIEMBRE MAR DELPLATA - GRAN HOTEL ASTOR ARG
1 Timer 30 Min.
37II Open de Xadrez do Colégio Bom Pastor 2017 - U16/U18 BRA
1 Timer 42 Min.
38Club Argentino de Ajedrez - PRELIMINAR CAMPEONATO CLUB ARGENTINO DE AJEDREZ ARG
1 Timer 42 Min.
39Torneo SUB-2000/1700 "Asociación Personal Legislativo" -SEMIFINAL AMATEUR SUB-2000/SUB-1700 - $5.000 EN PREMIOS ARG
1 Timer 42 Min.
40Club Argentino de Ajedrez - TORNEO ABIERTO RUBINETTI IN MEMORIAM - Válido al ELO FIDE $6.000 EN PREMIOS - COMIENZA 09/11/2017 - LUNES Y JUEVES ARG
1 Timer 43 Min.
41II Open de Xadrez do Colégio Bom Pastor 2017 - U08 BRA
1 Timer 48 Min.
42II Open de Xadrez do Colégio Bom Pastor 2017 - U10 BRA
1 Timer 49 Min.
43II Open de Xadrez do Colégio Bom Pastor 2017 - U12 BRA
1 Timer 49 Min.
44II Open de Xadrez do Colégio Bom Pastor 2017 - U14 BRA
1 Timer 49 Min.
45II Open de Xadrez do Colégio Bom Pastor 2017 - Absoluto BRA
1 Timer 49 Min.
46Open Internacional Marquês Pombal - 2017 POR
1 Timer 53 Min.
47Match Philidor versus Lomas del Mirador Club Philidor 9 de Julio 613 Moron Pcia Bs As ARG
1 Timer 55 Min.
48II IRT IBARRA 2017 ABSOLUTO ECU
2 Timer 1 Min.
49Macht Philidor versus Lujan Sabado 21 de Octubre 16 hs Club Philidor 9 de Julio 613 Moron Pcia Bs As ARG
2 Timer 3 Min.
50Icelandic Team Championship 2017-18 - 1st division ISL
2 Timer 3 Min.
Advertisement