Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 250.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1Campeonato Estadual de Xadrez Rápido - FESMAX 2017 Local, Rua Paraíba, 836 Jd. dos Estados - Campo Grande - MS - Brasil BRA
0 Минути
2BLITZ DE NATAL 2017 BRA
0 Минути
3 XVII Torneo Internacional de Ajedrez Ing. Joaquin Hurtado in Memoriam 2017 NCA
2 Минути
42017 TORNEOS ESCOLARES ADIF ALICANTE SUB-12 ESP
3 Минути
5XXXV Olimpiadas Medicas Provincial 2017 - VILLA GESELL - 17/18/19 DE DICIEMBRE - FEMEBA - SUIZO ARG
4 Минути
6Kiviõli Linna Lahtised MV Males B turniir EST
8 Минути
7XXIX Torneo Internacional de Ajedrez GM Carlos Torre Repetto In Memoriam Mérida MEX
8 Минути
8Campeonato Panamericano Escolar U17 Absoluto El Salvador 2017 ESA
17 Минути
9Campeonato Panamericano Escolar U15 Absoluto El Salvador 2017 ESA
18 Минути
10Campeonato Panamericano Escolar U13 Femenino El Salvador 2017 ESA
19 Минути
11Campeonato Panamericano Escolar U13 Absoluto El Salvador 2017 ESA
19 Минути
12Campeonato Panamericano Escolar U11 Absoluto El Salvador 2017 ESA
20 Минути
13Campeonato Panamericano Escolar U9 Absoluto El Salvador 2017 ESA
22 Минути
14SZSZB Regional Championship 2017 HUN
24 Минути
15Campeonato Continental Rapido 2017 Ajedrez Rapido COL
24 Минути
16Campeonato Panamericano Escolar U7 Absoluto El Salvador 2017 ESA
26 Минути
17VI Open de Ajedrez de Huércal de Almería ESP
28 Минути
182 ANOS de SUCAÇAÍ - Segunda 18/12 as 20:30 - 07rounds/05min - Insc. R$ 10,00 BRA
28 Минути
19Juega Calmao 2 ESP
29 Минути
20Memorialul Revoluției din Decembrie 1989 - Turneul C - Șah Rapid ROU
29 Минути
21III Campeonato Estatal Olímpico de Ajedrez Veracruz 2018 Categoría Abierta MEX
30 Минути
22Memorialul Revoluției din Decembrie 1989 - Turneul D - Blitz ROU
31 Минути
2354º Torneio Jovem do Clube de Xadrez de Sintra POR
35 Минути
24Vianočná TIRNAVIA šachových nádejí 2017 Turnaj Open SVK
36 Минути
25III Campeonato Estatal Olímpico de Ajedrez Veracruz 2018 Categoría Sub-11 Femenil MEX
36 Минути
26Vianočná TIRNAVIA šachových nádejí Turnaj GPX SVK
38 Минути
27Open Internacional de Roquetas (Almería) 2-7 Enero. Norma MI y GM Open Sub2150 5-7 Enero // Blitz 4 Enero ESP
39 Минути
28Vianočný bleskový turnaj ŠK Slovan Bratislava 2017 SVK
47 Минути
29III Torneig d'Hivern Sant Boi d'Escacs Actiu Event Code: 176360 CAT
50 Минути
30Open Activo Dragones Fuerteventura Torneo de Navidad ESP
51 Минути
31Torneio de Xadrez do CCRAM 2017 (17DEZ2017) POR
1 Часови 3 мин.
324 éme Open El Jadida 2017 MAR
1 Часови 4 мин.
33Torneio de Elite AXL 2017 POR
1 Часови 4 мин.
34IRT Clasico "82vo Festival Aniversario FVA" Valera 2017 Valera 2017 VEN
1 Часови 5 мин.
35Rejting turnir "NIŠ 2017" - Nagradni fond 41.000 din.; 15-17.12.2017. SRB
1 Часови 9 мин.
36III Campeonato Estatal Olímpico de Ajedrez Veracruz 2018 Categoría Sub-11 Varonil MEX
1 Часови 12 мин.
37Prvo kadetsko prvenstvo Srbije PSSS Decaci do 10 godina (2007. i 2008.) SRB
1 Часови 12 мин.
38Prvo kadetsko prvenstvo Srbije PSSS Decaci do 8 godina (2009 i mladji) SRB
1 Часови 13 мин.
39Campionat de Catalunya d´escacs actius per edats S20 XV Festival d´ Escacs Memorial David Garcia Ilundain ESP
1 Часови 16 мин.
40Campionat Actiu per edats de catalunya SUB14 XV Festival d´Escacs Memorial Garcia Ilundain CAT
1 Часови 16 мин.
41Campionat Actiu per edats de catalunya SUB16 XV Festival d´Escacs Memorial Garcia Ilundain CAT
1 Часови 16 мин.
421ος ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΣΚΑΚΙΟΥ Α.Π.Ο. "ΚΟΤΙΝΟΥ" (Rapid + Blitz) - Σάββατο 16/12 GRE
1 Часови 23 мин.
43O putovní pohár města Buštěhradu 42. ročník CZE
1 Часови 28 мин.
44SÃO BENTO DO SUL X Etapa 9º Circuito de X Rapido Col. Froebel 2017 XADREZ EDUCA- --------- 16 de DEZEMBRO ENTREGA: 18 Relógios Digitais Xadrez! +SORTEIOS BRINDES BRA
1 Часови 30 мин.
45Karnavati Club Open FIDE Rating Chess Tournament 2017 (Total Prize Fund-7 Lakhs) 1st Prize: 1,01,000/- FOR ENTRY, PLEASE CONTACT MR. AMIT PARIKH (M) 98980 87374 IND
1 Часови 34 мин.
46II Torneo de Fin de Año - Alicante, Evento Code 174214 ESP
1 Часови 38 мин.
47Hraðskákmót Hugins (N) ISL
1 Часови 40 мин.
48XXV TORNEO DE NAVIDAD DE SANTA CRUZ DE LA PALMA ESP
1 Часови 43 мин.
49Шаховий фестиваль присвячений Дню Святого Миколая - Б UKR
1 Часови 44 мин.
50VI Torneio Reitor Onofre Lopes 2017 BRA
1 Часови 47 мин.
Advertisement